fbpx

 

REUTERS NEWS

 

NEW YORK (Reuters) – Asya hisse senetleri Perşembe günü baskıya hazır hale geldi.
Tüccarlar, koronavirüsün neden olduğu ekonomik felç ve pandeminin küresel talebi boğmaya devam ettiği gerçeğinden tüketicilerin ve işletmelerin ortaya çıkardığına dair işaretler arasında yırtılmaya devam ediyor.
Ayrıca, ABD Başkanı Donald Trump, Çin’in 1. Aşama ticaret anlaşması kapsamında ABD mal alımlarını artırma taahhütlerini yerine getirip getirmeyeceğini yakından izledikten sonra Pekin ve Washington arasındaki yeni düşmanlıklar üzerinde duruldu.
S&P 500 ESc1’in e-mini vadeli işlemleri% 0.28 düştü.
Japon Nikkei 225 vadeli NKc1% 0.23 oranında değer kaybederken Hong Kong Hang Seng endeks vadeli işlemlerinde .HSI HSIc1 % 0.76 değer kaybetti.
Ekonomiler yavaşça yeniden açıldığında bir hafta boyunca toplanan petrol, ABD ham stokları arttıkça ve dizel stokları şiştikten sonra OPEC liderliğindeki üretim kesintilerini telafi ettikten sonra Çarşamba günü % 4’e kadar düştü.
Hisse senedi yatırımcılarının Perşembe günü Çarşamba günü duyguları soğutup petrol rallisini durduran daha fazla türden olumsuz ekonomik verilerle karşılaşmaları bekleniyor.
Çin ticaret verilerinin pandemiden küresel talebe ve imalat tedarik zincirlerine verilen zarar nedeniyle ihracat ve ithalatta çift haneli yüzde düşüşler göstermesi bekleniyor.
ANZ Bank analistleri, Asya hisse senedi fiyatlarının, kurumsal performans konusunda ilk çeyrek kazanç sonuçlarıyla azalabilecek aşırı iyimserlik gösterdiği konusunda uyardılar.
Hükümetler ekonomilerini yavaşça yeniden açtıklarından pazarlar haftanın başında iyimser kalmıştı. Ancak bu, Çarşamba günü ürpertici bir euro bölgesi GSYİH tahmini ve ABD’li özel işverenlerin Nisan ayında rekor 20.2 milyon işçi işten çıkardığı yönünde bir rapor karşısında azaldı.

Wall Street Çarşamba günü çoğunlukla daha düşüktü. S&P 500 endeksi, gün sonu satıştan sonra% 0.7 zayıfladı. Nasdaq Composite .IXIC, tüccarların teknoloji ve diğer evde kalma sektörlerinde bahis oynadıkları sırada% 0,51 oranında değer kazanırken, Dow Jones Industrial Average .DJI% 0,91 oranında değer kaybetti.
Pepperstone komisyoncusu Melbourne merkezli Chris Weston, “ABD oturumunu kapatırken ve Asya ticaretinde acı çekerken pazarlara baktığımızda fiyat hareketinin hantal olduğunu ve ayıların muhtemelen bunu başaracağını görüyoruz.” , dedi Perşembe notu müşterilerine.
Döviz ticareti, güvenli cennetler Çarşamba günü yükseldi. Yen dolar karşısında yedi haftanın en yüksek seviyesini ve euro karşısında 3-1 /2- zirveyi vurdu.
Bir akran sepetine karşı, dolar üçüncü bir oturum için yükseldi.
Washington’daki Western Union Business Solutions’ta üst düzey pazar analisti Joe Manimbo, “Güvenli cennetler, hafta sonu iş verilerinin etkisi için pek çok destek tutuyor” dedi.
ABD hükümetinin Cuma günü vereceği iş raporu, Nisan ayında işsizlik oranının % 16’ya yükseldiğini ve bunun Kasım 1982’de belirlenen İkinci Dünya Savaşı sonrası % 10.8’lik rekoru kıracağını göstermesi bekleniyor.
Perşembe günü yapılacak haftalık ABD hükümet raporunda, önceki birkaç haftanın 30,3 milyon talebine ek olarak, 3 milyon kişiye işsizlik nedeniyle dava açıldığını göstermesi bekleniyor.
Avrupa Komisyonu Çarşamba günü avro bölgesi ekonomisinin bu yıl % 7,7 oranında küçüleceğini ve kamu borcunun ve bütçe açıklarının salgının verdiği zararı telafi etmek için harcama yapacağı konusunda uyardı.
Bu iyimserliği azaltarak, pan-Avrupa STOXX 600 endeksini% 0.4 düştü.
MSCI’nın stokları Çarşamba günü % 0.42 oranında değer kaybetti.
Uzun vadeli ABD Hazine getirileri, hükümetin genişleyen açığını finanse etmek için uzun vadeli borç ihalelerinin boyutunu keskin bir şekilde artırmasının ardından Çarşamba günü üç haftanın en yüksek seviyelerine sıçradı.
Benchmark 10 yıllık tahvil getirileri 15 Nisan’dan bu yana en fazla Çarşamba günü % 0.743’e yükseldi.
Altın Çarşamba günü daha güçlü bir doların baskısı altında daha da düştü ve külçe rafinerileri faaliyete geçtikçe arzın büyüyeceği beklentisi. New York öğleden sonra % 1.1 düşüş gösteren spot altın ons başına% 0.1 artışla 1.686.54 $ ‘a yükseldi.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.