fbpx
Genel

Insight Invesment : Toparlanma Başladı

Insight Investment’a göre Avustralya dolarının geri dönüşü, yıl sonuna kadar 70 ABD sentine ulaşabilir bir toparlanmanın başladığını gösteriyor.

Insight yatırım uzmanı Adam Kibble, ekonomiyi yeniden başlatmak için erken bir başlangıç ve metalarda bir toparlanma

Aussie’yi destekleyecek. Yetkili, ortak bloğun virüs salgınından kaynaklanan ekonomik serpintiyi kontrol altına almaya çalışırken para biriminin euro karşısında da kazanacağını da sözlerine ekledi.

Kibble, “Virüsten Avrupa ve ABD’ye kıyasla daha erken çıkmak Aussie için çok olumlu olacak” dedi. “Avrupa’nın virüsün ekonomik sonuçlarına cevap verme yeteneği oldukça sınırlıdır.”

Aussie, 2002’de Mart ayından bu yana, en düşük seviyeye düştükten sonra yaklaşık % 17’ye tırmandı ve iyileşmesi, pandemi tarafından dövülen diğer para birimleri için bir test örneği olarak

yakından izlendi. Ülke, ekonomisini Temmuz ayına kadar gelişmiş pazarların önüne koyan üç parçalı bir plan çerçevesinde yeniden başlatmayı hedefliyor.

Bloomberg Economics’e göre Avustralya, hükümetin kısıtlamaları tamamen gevşetme planının son aşamasında aylık gayri safi yurtiçi hasılanın yaklaşık% 60’ını telafi edecek. Bunun aksine, Federal Rezerv ABD’nin toparlanmasının gelecek yılın sonuna kadar uzayabileceği konusunda uyardı.

Yine de, Avustralya’nın Nisan ayında istihdamındaki rekor bir düşüş, Aussie’nin toparlanmasının patlayabileceğine dair bir uyarı görevi görüyor. Merkez bankası, ekonominin bu yıl zirveden aşağıya% 10 daracağını tahmin ediyor.

Avustralyalı bu çeyrekte büyük akranlarından daha iyi performans göstermesi için, bu çeyrekte yaklaşık% 5 toplandı. Saatte 7.47’de dolar başına% 0.4 artışla 0.6440 seviyesine yükseldi. Pazartesi günü Sydney’de.

Çin Boost

Çin ekonomisi yeniden açıldıkça Aussie de yükselecek ve emtia talebi ivme kazanacak. Bu firma, 681,2 milyar lirayı (825 milyar dolar) yöneten Kibble’a göre.

Avustralya’nın en büyük ticaret ortağı “iyileşme yolunda ilerliyor ve ekonomik aktivitede bir dereceye kadar normalleşme görmeye başladı”  diye yazdı Kibble. “Tüm bunlar, mevcut krizin uzun vadeli yansımaları olması muhtemel olmakla birlikte,

Avustralya’nın ekonomik serpinti ile başa çıkmak için çoğundan daha donanımlı olduğunu gösteriyor.”

Kibble, Avustralya hükümetinin 130 milyar A $ (83.7 milyar $) kurtarma planına sahip 10’lu Grup akranları arasındaki “en agresif” politika tepkilerinden birini açıkladı ve herhangi bir satışın satın alma fırsatı olabileceğini söyledi.

“Onları riskten korunma seviyelerini yükseltmek veya döviz riskini azaltmak için fırsatlar olarak görüyoruz” dedi.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.